Zdrowie jest najcenniejsze!Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania wymaga trzech zasadniczych elementów: powietrza, wody i żywności. Każdy z tych trzech elementów można w sposób pozytywny lub negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Mieć dobre samopoczucie i optymistyczne, nasz organizm musi być zdrowy. Dlatego należy być bardzo ostrożnym, jaki rodzaj żywności jemy, jakość wody, którą pijemy.

Takich jak żywność i woda może spowodować poważne obrażenia.Szereg warunków, które mogą powodować zanieczyszczoną wodę właściwie są:

1. Zapalenie żołądka i jelit (biegunka, biegunka)
Stan ten jest skutkiem zużycia zanieczyszczonej wody z różnych wirusów, bakterii: rotawirusa (e-Coli, Salmonella, sighella cholera) lub pierwotniaki (ameba, Giardia).Najczęstszym objawem jest nagłe pojawienie się wodnistych stolców.
Może to być związane z wymiotami, gorączka, ból brzucha, krew w stolcu (czerwonki). Najczęściej zakażenia te ustępują samoistnie i trwa tylko kilka dni. Niektóre jednak może trwać dłużej niż 3-4 tygodnie.
Częstym powikłaniem jest odwodnienie objawia się wzmożone pragnienie, senność, zmniejszenie ilości moczu, ciemnym. Dzieci są bardziej podatne na odwodnienie niż dorośli. Zgonów z powodu biegunki są częste u dzieci w wieku poniżej pięciu lat.
Leczenie polega na nawilżenie doustnym lub dożylnym. Roztwór doustny dla nawodnieniu ustnej są w pierwszej linii terapii u dzieci. Czasem może być konieczne krótkim okresem antybiotyków.

.

2. Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusowe zapalenie wątroby typu A i E są najczęstsze przyczyny żółtaczki. Zapalenie wątroby typu rozpoczyna się na początku fazy gorączka, nudności, varstaturi przez 3-4 dni, po rozpoczęciu żółtaczka.
To trwa zwykle 3-4 tygodnie. Traktuj siebie i czasami komplikuje niewydolności wątroby. Kobiety ciężarne należy podkreślić, wirusowe zapalenie wątroby, a u kobiet w ciąży są bardziej narażone na rozwój niewydolności wątroby w wyniku zapalenia wątroby typu E.
Nie powinniśmy mieć żadnego specjalnego traktowania. Nie są wymagane żadne ograniczenia dietetyczne. Wspólne alternatywne terapie farmakologiczne oferuje korzyści wątpliwe i może spowodować uszkodzenie u niektórych pacjentów.

 

  • 3. Dur brzuszny
    Jest to spowodowane przez niektóre rodzaje bakterii i rozpoczyna się wysoką gorączką, utratą apetytu i ospałość. Badania krwi są potrzebne do diagnozy. Leczenie polega na antybiotyki, takie jak cyprofloksacyna i azytromycyny ceftiaxona.

 

  • 4. Cholerze

    Osoba kontaktowa w wodzie cholery CAN lub spożywania żywności z bakterii cholery zanieczyszczone.Choroba rozprzestrzenia się w obszarach geograficznych Szybko GDZIE jest złe warunki sanitarne i wody pitnej jest zakażonych. Higieny osobistej przyczynia się w znacznym stopniu do występowania i nasilenia zachorowań na cholerę. Obecnie dostępne szczepionki doustne przeciw cholerze.